*EIGHT teams qualify; First round is single elimination with two winners advancing to the
double elimination tournament which will be held at the site of the highest remaining seed.
Date | Opponent | Notes | Result | Status | Links |
---|---|---|---|---|---|
March | |||||
Sun., Mar. 05 | vs. St. John Fisher @ Kissimmee, FLA | Citrus Games | L, 8-0 | Final | |
vs. Emerson @ Kissimmee, FLA | Citrus Games | W, 3-1 | Final | ||
Mon., Mar. 06 | vs. WPI @ Kissimmee, FL | Citrus Games | L, 7-5 | Final | |
vs. Thiel @ Kissimmee, FLA | Citrus Games | L, 11-6 | Final | ||
Wed., Mar. 08 | vs. Staten Island @ Kissimmee, FLA | Citrus Games | L, 5-1 | Final | |
vs. Coe @ Kissimmee, FLA | Citrus Games | L, 4-0 | Final | ||
Thu., Mar. 09 | vs. Franklin @ Kissimmee, FLA | Citrus Games (ESPN Wide World of Sports) | L, 6-1 | Final | |
vs. Meredith @ Kissimmee, FLA | Citrus Games | W, 4-3 | Final | ||
Fri., Mar. 10 | vs. WPI @ Kissimmee, FL | Citrus Games | W, 3-0 | Final | |
vs. Franklin @ Kissimmee, FLA | Citrus Games (ESPN Wide World of Sports) | L, 10-2 | Final - 5 innings | ||
Wed., Mar. 22 | at U. of New England | Cancelled | |||
at U. of New England | Cancelled | ||||
April | |||||
Sun., Apr. 02 | at St. Joseph (Conn.) * | at Albertus Magnus | L, 4-0 | Final | |
at St. Joseph (Conn.) * | at Albertus Magnus | L, 6-5 | Final - 8 innings | ||
Sat., Apr. 08 | vs. Rivier * | W, 10-4 | Final | ||
vs. Rivier * | W, 12-4 | Final - 5 innings | |||
Sun., Apr. 09 | vs. Anna Maria * | W, 9-1 | Final - 5 innings | ||
vs. Anna Maria * | W, 11-3 | Final - 5 innings | |||
Tue., Apr. 11 | at Southern Me. | Rescheduled from 4/10 | L, 2-1 | Final | |
at Southern Me. | Rescheduled from 4/10 | W, 7-2 | Final | ||
Sat., Apr. 15 | vs. Suffolk * | L, 4-0 | Final | ||
vs. Suffolk * | W, 4-3 | Final | |||
Tue., Apr. 18 | vs. Bowdoin | L, 9-5 | Final | ||
vs. Bowdoin | L, 11-0 | Final - 5 innings | |||
Wed., Apr. 19 | vs. Simmons * | Rescheduled from 3/26 | W, 5-2 | Final | |
vs. Simmons * | Rescheduled from 3/26 | W, 9-3 | Final | ||
Sat., Apr. 22 | at Johnson & Wales (RI) * | L, 8-2 | Final | ||
at Johnson & Wales (RI) * | W, 3-1 | Final | |||
Sun., Apr. 23 | at Norwich * | W, 6-3 | Final | ||
at Norwich * | W, 6-1 | Final | |||
Thu., Apr. 27 | vs. Emmanuel (Mass.) * | Rescheduled from 4/11 | W, 2-1 | Final - 10 innings | |
vs. Emmanuel (Mass.) * | Rescheduled from 4/11 | W, 6-1 | Final | ||
Fri., Apr. 28 | at Mount Ida * | W, 5-0 | Final | ||
at Mount Ida * | W, 3-2 | Final | |||
Sat., Apr. 29 | vs. Lasell * | W, 2-0 | Final | ||
vs. Lasell * | W, 6-0 | Final | |||
Sun., Apr. 30 | at Albertus Magnus * | Senior Day* | W, 3-2 | Final | |
at Albertus Magnus * | Senior Day* | L, 6-0 | Final | ||
May | |||||
Thu., May. 04 | vs. Suffolk % | GNAC Tournament | L, 5-2 | Final | |
Sat., May. 06 | vs. Simmons % @ Johnson & Wales University (Providence, R.I.) | Great Northeast Athletic Conference Championship Tournament Semifinals | W, 6-3 | Final | |
vs. Albertus Magnus % @ Daly Field - Boston, Mass. | GNAC Tournament | L, 8-0 | Final - 5 innings |