page: 1 2 Link to This Race | Ladies Results¹ ladies SECOND RUN st¹ |
USA - ME - Sunday River
1/20/2024 12:00 PM
Ladies TEAM Results¹ |
USCSA Team Scoring 1/20/2024 Page 1
Ladies GS Sunday River
6226
Best three `A` team member`s combined times make up a team`s total time.
If needed ghost times of 2:11.45 will be used.
Team : SJCM
Total Time : 5:02.38 Rank : 1st 10 Place Points
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Used
_______________________________________________________________________________
12 A Madelyn Zordan 47.52 (2) 50.28 (2) 1:37.80 (2) (2) *
6 A Courtney Pingree 49.50 (3) 50.63 (3) 1:40.13 (3) (3) *
23 A Maeghan Perkins 51.96 (7) 52.49 (6) 1:44.45 (6) (5) *
31 A Lillian Souweine 54.01 (17 53.61 (8) 1:47.62 (9) (8)
39 A Hannah Golden 53.99 (15 54.18 (9) 1:48.17 (11)(10)
41 A Meghan Cyr 53.50 (12 54.75 (12 1:48.25 (12)(11)
27 A Sienna Mack 53.83 (14 54.46 (11 1:48.29 (13)(12)
35 A Lily Anctil 54.92 (19 55.73 (16 1:50.65 (16)(15)
18 A Erica Irvin DNF 54.83 (14
Team : UMF
Total Time : 5:03.70 Rank : 2nd 11 Place Points
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Used
_______________________________________________________________________________
7 A Elanore Robb 47.23 (1) 50.24 (1) 1:37.47 (1) (1) *
13 A Hokulani Caroselli 50.22 (5) 50.88 (4) 1:41.10 (4) (4) *
19 A Grace Mahmood 50.87 (6) 54.26 (10 1:45.13 (7) (6) *
24 A Paloma Shelton 52.08 (8) 53.54 (7) 1:45.62 (8) (7)
28 A Fallon Smith 53.04 (10 54.94 (15 1:47.98 (10)(9)
32 A Tegan Andrew 53.79 (13 55.77 (17 1:49.56 (15)(14)
Team : UME
Total Time : 5:38.71 Rank : 3rd 52 Place Points
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Used
_______________________________________________________________________________
11 A Bailey Coates 53.99 (15 54.75 (12 1:48.74 (14)(13)*
5 A Abigail Fischer 53.48 (11 57.93 (19 1:51.41 (17)(16)*
34 A Anna Baldwin 57.29 (24 1:01.27 (28 1:58.56 (25)(23)*
30 A Evalynn Schlett 1:00.09 (30 1:03.32 (30 2:03.41 (29)(26)
26 A Ella Baldwin 1:01.32 (31 1:06.40 (33 2:07.72 (30)(27)
17 A Caitlin Willwerth 1:16.32 (38 1:16.91 (39 2:33.23 (37)(31)
22 A Ella Siren DNF 1:06.39 (32
Team : BOWD
Total Time : 5:45.98 Rank : 4th 55 Place Points
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Used
_______________________________________________________________________________
8 A Eleanor Hoff 55.16 (20 58.23 (20 1:53.39 (18)(17)*
14 A Ryan Delaney 57.19 (23 58.46 (21 1:55.65 (20)(18)*
25 A Isabel Benison 58.04 (27 58.90 (22 1:56.94 (22)(20)*
20 A Nellie Ross 57.67 (25 59.74 (25 1:57.41 (23)(21)
40 A Mia Cawley 59.64 (29 1:00.78 (27 2:00.42 (27)(25)
33 B Severn Sienkiewicz 1:05.66 (34 1:06.60 (34 2:12.26 (32)(4)
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/20/2024 14:24:52
page: 1 2 ¹ attached report